Regal al Artelor la Palatul Cantacuzino 22.04.09

Military History Events

Regal al Artelor la Palatul Cantacuzino 22.04.09

Mesajde gabi_dinisov » Lun, 27 Apr 2009 10:20

Asociatia Traditia Militara a participat in 22 aprilie 2009, cu 14 membri, la Spectacolul de Gala: Saloanele INMER - Regal al Artelor la Palatul Cantacuzino – odinioara si sediu al Guvernului Romaniei. Artisti de prestigiu au tinut afisul manifestarii organizate de catre Marilena Rotaru: Nelly Miricioiu, Balerina Monica Petrică, Răzvan Mazilu, Sudioul de Muzică Veche din București. Invitati de onoare au fost Altețele Lor Regale Principesa Margareta și Principele Radu al României.

ATM, in uniforme de vanatori pedestri model 1866, infanterie de linie 1868 si dorobanti 1872, a constituit Garda de Onoare la sosirea si la plecarea oaspetilor, cu raport si salut, precum si o scurta demonstratie pe scena, la finalul spectacolului, care a beneficiat de o elogioasa prezentare din partea organizatorilor. Din pacate, din cauza lipsei repetitiilor pe scena, a avut loc o mica desincronizare la iesirea de pe scena, gustat de public

Imagine
________________________________
“Eu n-am cerut să fiu român, am avut noroc!” – Petre Ţuţea
gabi_dinisov
 
Mesaje: 198
Membru din: Lun, 15 Dec 2008 15:35
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Actiuni de Reconstituire Istorico-Militara

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron